Saç Rengi Nasıl Açılır? Argan ve Aseton Açar mı?

Bu yazımızda size saç rengi açmanın yollarını ve saça nasıl doğal yolla renk verebileceğinizi anlatacağız.Kınalı saçtan nasıl kurtulursunuz,kuaföre gitmeden düşük maliyetle saçınızı nasıl değiştirebilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç rengi açmak oldukça zor ve zahmetli bir iştir.Özellikle siyah ve koyu kahverengi saç rengini açmak özel çaba gerektirir.Saçlarınızı koyu renkse kuaförde yapılan akıtma yöntemi kullanılabilir.Böylece saçınız fındık kabuğu ya da bakır rengini alabilir.Evde deneyeceğiniz boya yönteminde ilk olarak uçları 15 dakika sonra dipleri boyamalısınız.Bu tip açma yönteminde saç en fazla 2 ton açılabilir.Daha açık renk istiyorsanız iki aya bir sürekli boyamanız gerekir.

Argan Yağı Saç Rengini Açar Mı?

Argan yağı son dönemde oldukça popüler.Boyadan yıpranmış,kırılmış ve yanmış saçlara parlaklık ve veriyor.Ve gözle görülür bir şekilde onarıyor.Fakat argan yağının saç rengi açmaya bir etkisi yok.Genelde saç yapısını onarmaya yarıyor diye biliniyor.

 Aseton Saç Rengini Açar Mı?

Asetonun çeşitli boyaların rengini açtığı biliniyor fakat saça sürüldüğünde zarar verebilir.Bu yüzden denenmesi tavsiye edilmiyor.Asetonla açtığınız saçı onarmanız uzun zamanınızı alabilir.

Saça Nasıl Doğal Şekilde Renk Verilir?

Saçı doğal yöntemlerle açmanın bir çok yolu var.Saçınızı olduğundan bir kaç ton açmak istiyorsanız çeşitli yöntemler söyleyebiliriz.en bilinenler papatya çayı,limon ,bira ve oksijenli su.Bu maddelerden birini saçınıza sürüp en az bir saat güneşte beklerseniz saçınızda hem gözle görülür bir parlaklık hem de renk değişimi görebilirsiniz.

İki Kere Saçımı Siyaha Boyadım Açılır mı?

Siyah saçların açılması oldukça zordur.Doğal yöntemlerle oldukça çaba gerektirir.Fakat eczaneden alacağınız %9’luk bir peroksitle kısa sürede açık renk saç elde edebilirsiniz.Bu yöntem ne kadar kolay olursa olsun saçın zarar göreceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Asetonla Saç Rengini Açmanın Zararları?

Asetonla saçınızı açarken çok fazla bekletmemeye dikkat etmelisiniz.Aseton içerdiği zararlı kimyasallar yüzünden saçınızda uzun süre iz bırakacak zararlara neden olabilir.Bunlar yıpranma,saç kırıkları ve yanma gibi etkilerdir.

Boyalı Saçın Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler

Öncelikle saçtaki boyayı akıtmak lazım.Bunun için hergün saçları sıcak suyla yıkayabilirsiniz.Bunun dışında saçınızı piyasadaki kepek şampuanlarıyla yıkayabilirsiniz.Böylece boyanın akması daha kolay hale gelir.Boyayı akıttıktan sonra diğer bahsettiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.Bu işlemlerden sonra da zeytinyağı uygularsanız saçınızın onarılması kolaylaşır.

Boyalı Saçtan Nasıl Kurtulurum?

Boyalı saçtan kurtulmak istiyorsanız uzun süre boyatmadan beklemeniz gerekiyor.Ayrıca beyaz sabunla günde bir kere yıkarsanız ON gün içinde boyadan kurtulabilirsiniz.Önce beyaz sabunla saçlarınızı yıkayıp ondan sonra şampuan ve krem uygulayın.Sadece sabunla yıkarsanız saçta kuruluk yapabilir.

Çikolata Kahveyi Açmak İçin Hangi Renk Boya Uygulanmalı?

Çikolata kahve rengi saçı açmak önce kuaföre mi gitmek istediğinize yoksa doğal yöntemle mi saçınızı açmak istediğinize karar verin.Kuaförler her zaman bunun bir saç açıcıyla olacağını söylüyor.Fakat açılan saçlar gittikçe yıpranıyor.Evde açmak istediğiniz tonun çok daha açık tonlarını alarak saçınızı boyayabilirsiniz.Bu yöntem saçınıza daha az zarar verebili

Güneşe Çıkmadan Saç Rengi Nasıl Açılır?

Bunun için iki yöntemden bahsedebiliriz.Daha önce bahsettiğim gibi peroksitle saçınızı çok basit bir şekilde açabilirsiniz fakat saçınız büyük ihtimalle yıpranacaktır.Bundan daha doğal bir yöntem olan limon suyunu tavsiye ediyorum.Günde bir defa 6 yemek kaşığı limon suyunu saçlarınıza süreü bir saat bekletirseniz saçlarınız on gün içerisinde açılacaktır.

Kızıl Renkli Saçı Nasıl Açabilirim?

Kızıl saç da siyah renk gibi zor saç renklerindendir.Kızıl saçı açmak için evde denenebilecek bir doğal yöntem vardır.Eczaneden alacağınız %12’lik bir peroksitle bir miktar toz açıcı yeterli olacaktır.Bunları boya kabında karıştırıp boya fırçasıyla saçlarınıza dikkatli bir şekilde sürün.15 dakika beklettikten sonra yıkayın.Böylece saçınız açılacak.

Oryal İle Argan Yağını Saça Sürünce Alerji Yapar Mı?

Oryal saça başlı başına zarar veren kimyasal bir maddedir.Argan yağıyla birlikte kullanımı saça zarar verebilir.Argan yağının saçları tek başına kullanıldığında onardığı biliniyor.Fakat oryalle birlikte pek yarar sağlamayacaktır.

Saç Açmak İçin Ne Kadar Su Koyacağız?

Saçlarınızı oryalle açacaksanız ölçüyü iyi bilmeniz gerekir.Mesela saçlarınız uzunsa iki ölçü peroksite iki ölçü oksidan ekleyebilirsiniz.Kısaysa ölçüyü bire düşürebilirsiniz.

Saçımdaki Kınadan Nasıl Kurtulurum?

Saçtaki kınadan kurtulmak çok zordur.Bu yüzden kuaförler bile kınalı saça işlem yapmak istemiyor.Kına ne boya tutuyor ne de açıcı.Kınalı saça işlem uygulamak saça çok zarar verir.Saçınızı kınadan kurtarmak istiyorsanız ara ara uçlarından kestirmelisiniz.

Yazımızı okuduktan sonra yorumlarınızı bekliyoruz.